Висококласні процесори, найбільш прогресивні представники настільних чипів як на мікроархітектурі Ivy Bridge взагалі, так і конкретно в третьому поколінні Intel Core. Побудовані на 22-нанометровому техпроцесі і несуть 4 обчислювальних ядра, доповнені інтегрованою графікою Intel HD Graphics 4000. Цікаво, що «рідна» тактова частота в різних моделях варіюється від 3.1 до 3.5 ГГц, а в режимі Turbo всі процесори Intel Core i7 Ivy Bridge видають однакове значення — 3.9 ГГц. Окремі моделі використовують вільний множник. Також варто згадати кеш 3 рівня об'ємом 8 МБ. Тип роз'єму для підключення — LGA1155.
Сучасні процесори, найбільш продуктивна серія серед чипів для настільних систем, що використовують 22-нанометрову мікроархітектуру Haswell (представлена в 2013 році). Працюють на частотах від 2 до 3,6 ГГц, а завдяки режиму Turbo можливо значне підвищення частоти (до 4 ГГц в найбільш швидких моделях). Всі процесори Intel Core i7 Haswell мають 4 ядра і оснащені вбудованими відеокартами Intel HD 4600, також більшість моделей несе інтегрований контролер DDR3. Кеш — трирівневий, з L3 на 8 МБ. Максимальне значення TDP — 84 Вт. Для підключення використовується сокет LGA1150.
Середня серія серед процесорів Intel Core 3 покоління і водночас одна з найбільш прогресивних серед чипів на мікроархітектурі Ivy Bridge, поступається тільки моделям i7. Однією зі специфічних особливостей процесорів Intel Core i5 Ivy Bridge є різноманітність конфігурацій. Так, деякі з них не мають режиму Turbo, інші не оснащуються вбудованою графікою, а там, де вона є, зустрічається 2 варіанти — Intel HD 2500 або 4000. При цьому всі чипи побудовані на 22 нм техпроцесі, мають 4 ядра CPU ( з частотою до 3,4 ГГц) і трирівневий кеш об'ємом 6 МБ, а для підключення використовують сокет LGA1155. TDP може досягати 77 Вт.
Мікроархітектура Haswell є спадкоємицею Ivy Bridge, представленої в 2013 році і використовує той самий 22-нанометровий техпроцес. Чипи Intel Core на цій мікроархітектурі прийнято відносити до 4 покоління, а моделі з індексом i5 традиційно є середніми у лінійці. Процесори Intel Core i5 Haswell мають 4 ядра, вбудований графічний адаптер Intel HD 4600, а в більшості моделей — також двоканальний контролер DDR3. Робоча частота може становити від 1,9 до 3,5 ГГц, з можливістю Turbo-розгону (3.9 ГГц в топових чипах). Окремі моделі використовують вільний множник. TDP — від 35 до 84 Вт.
Процесори з кодовою назвою Devil's Canyon трохи вибиваються з интеловской стратегії «тік-так»: це не повноцінне оновлення, а випущене в 2014 році поліпшення мікроархітектури Haswell, представлене як «refresh» і побудоване на тому ж техпроцесі 22 нм. А серія процесорів Intel Core i7 Devils Canyon є топовою. Втім, вона включає всього одну модель: чотириядерний чип 4790K з тактовою частотою 4 ГГц з можливістю розгону до 4,4 ГГц, кешем третього рівня на 8 МБ і інтегрованою графікою Intel HD 4600. Підключення здійснюється сокет LGA 1150, а для ефективної роботи знадобиться система охолодження на TDP 88 Вт.
Третє покоління серверних процесорів середнього класу Xeon E5, побудований на мікроархітектурі Haswell (зразка 2014 року на 22-нм) техпроцесі. Аналогічно попередньому поколінню, включає чипи з двома кодовими позначеннями — Haswell-EN (початковий рівень) і Haswell-EP (висока продуктивність) з різними сокетами — LGA1356-v3 і LGA2011-v3 відповідно. Процесори Intel Xeon E5 v3 можуть мати до 18 ядер і об'єм кешу 3 рівня до 45 МБ. Крім того, моделі на 10 ядер і більш здатні працювати в режимі «on cluster die», коли процесор бачиться системою як 2 окремих CPU.
Представники третього покоління процесорів Intel Core, побудовані, згідно з назвою, на мікроархітектурі Ivy Bridge (22-нм техпроцес, рік випуску — 2012). Як і в інших поколіннях, серія Core i3 є молодшою і включає двоядерні чипи без підтримки технології Turbo і HyperThreading. Водночас в конструкції процесорів Intel Core i3 Ivy Bridge передбачені інтегровані графічні модулі Intel HD2500, частота основних ядер може досягати 3,5 ГГц, а кеш — трирівневий, з об'ємом LLC 3 МБ. Для підключення потрібно сокет LGA1155, а для охолодження — система на TDP 55 Вт (хоча деякими версіями вистачає і 35 Вт).
Четверте покоління чипів сімейства Core i3, представлене в 2013 році і заснований на мікроархітектурі Haswell (доопрацьований 22-нм техпроцес). Включає відносно прості і недорогі рішення, які водночас мають такі важливі особливості, як кеш 3 рівня (на 3 або 4 ГБ) і інтегровану графіку Intel HD 4400 або HD 4600. Тактова частота процесорів Intel Core i3 Haswell становить від 2.9 до 3.8 ГГц, без можливості розгону в режимі Turbo. Моделі з індексом T мають знижений за рахунок зниження обчислювальної потужності TDP — 35 Вт (типове значення цього параметра — 54 Вт).
Серія серверних процесорів середнього рівня, що стоїть між недорогими E3 і прогресивними E7, друге покоління «п'ятірок». Побудована на 22 нм техпроцесі і включає два варіанти кодових позначень — відносно прості Ivy Bridge-EN, використовують сокет LGA 1356 і підтримують до 6 DIMM модулів на сокет, і більш прогресивні Ivy Bridge-EP, що підключаються через LGA 2011 і здатні працювати з 12 DIMM. Процесори Intel Xeon E5 v2 можуть мати від 4 до 12 ядер, а максимальний об'єм кешу 3 рівня досягає 30 МБ. TDP може варіюватися від 50 – 60 Вт в low power до 130 Вт в найбільш гарячих чипах. Є підсерії, розраховані на двох або 4-процесорні системи.
Одна з найбільш простих і доступних серій, що належать до мікроархітектурі Haswell (випущеної в 2013 році на основі 22-нм техпроцесу). Процесори Intel Pentium Haswell мають по 2 обчислювальних ядра і працюють на тактовій частоті від 2,6 до 3,6 ГГц (залежно від моделі) без можливості розгону. Кеш — трирівневий, з 3-мегабайтним LLC і варіантами на 64 або 128 КБ для L1 і 512 або 1024 КБ для L2. Основні потужності доповнені графічними ядрами Intel HD Graphics. Є моделі з вільним множником. «Повноцінні» версії мають TDP на рівні 53 – 54 Вт, варіанти зі зниженим тепловиділенням — 35 Вт.
Мікроархітектура Ivy Bridge є подальшим розвитком Sandy Bridge, представленим у 2012 році та переведеним на 22-нанометровий техпроцес. А дана серія включає відносно прості чипи — більш прогресивні, ніж Celeron, але все ж поступаються моделям Core i*. Процесори Intel Pentium Ivy Bridge складаються з двох основних ядер плюс графічний модуль Intel HD Graphics. У найбільш скромною моделі тактова частота становить 2,5 ГГц, а TDP — 35 Вт; у всіх інших тепловиділення — 55 Вт, а тактова частота може досягати 3,3 ГГц. Правда, технологія Turbo не підтримується.
Devil's Canyon, представлена в 2014 році, не є повноцінною окремої мікроархітектурою — це фактично та сама 22-нанометрова Haswell з невеликими оновленнями. У світлі цього Intel серії процесорів середнього рівня Intel Core i5 Devils Canyon обмежилася тільки однією моделлю процесора. Цей чип, позначений 4690K, має 4 ядра зі штатною тактовою частотою 3,5 ГГц (3,9 ГГц в режимі Turbo) і вбудованою графічною картою Intel HD 4600, а обсяги кешу L1, L2 і L3 складають відповідно 128 КБ, 1024 КБ і 6 МБ. При виборі системи охолодження потрібно враховувати 88 Вт TDP і максимальну робочу температуру 73 °C.
Недорогі і доступні процесори, побудовані на основі Ivy Bridge — першої мікроархітектури Intel, що використовує 22-нанометровий техпроцес. Складаються з двох обчислювальних ядер та графічного модуля Intel HD Graphics. Тактова частота — від 2,3 до 2,8 ГГц, залежно від моделі, можливості розгону не передбачено. Процесори Intel Celeron Ivy Bridge мають кеш 3 рівня, об'єм якого становить 2 МБ. Для підключення необхідний сокет LGA1155, а для охолодження — система на TDP 55 Вт (у більшості моделей) або 35 Вт (в деяких найменш продуктивних).
Третє покоління серверних чипів початкового покоління Xeon E3, представлене в 2013 році і використовує мікроархітектуру Haswell (Haswell-WS) з 22-нм техпроцесом. Як і попередники, призначені для використання в однопроцесорних системах і відрізняються від настільних Core i3/i5/i7 переважно підтримкою модулів пам'яті з ECC; навіть сокет підключення той самий — LGA1150. Крім стандартної версії, процесори Intel Xeon E3 v3 випускаються у версіях low power і ultra low power; більшість моделей має 4 ядра і 8 МБ кеш 3 рівня, лише серед ULP є двоядерні рішення з L3 на 4 МБ. Максимальний показник TDP — 84 Вт.
Серія процесорів бюджетного рівня, найбільш недорогі і доступні рішення на основі мікроархітектури Haswell (2013 рік, техпроцес 22 нм). Мають по 2 ядра, що працюють на частотах від 2.5 до 2.9 ГГц, залежно від моделі, без можливості розгону. Обсяги кеша в процесорах Intel Celeron Haswell складають 64 КБ, 512 КБ і 2 МБ для L1, L2 і L3. Також варто відзначити вбудовану графіку Intel HD Graphics. TDP в більшості моделей — близько 53 – 54 Вт, але є і моделі з зниженим тепловиділенням — 35 Вт.
Недорогі і доступні представники процесорів, призначених для серверних систем і робочих станцій. Є доопрацьованій версією оригінальних E3, перекладеної на 22-нм техпроцес (мікроархітектура Ivy Bridge-H2) і доповненої деякими вдосконаленнями, зокрема, підтримкою технології розгону Turbo. В іншому ж процесори Intel Xeon E3 v2 більше схожі на декстопні чипи на зразок Core i* — включаючи той самий сокет LGA1155, наявність у деяких моделях вбудованої графіки, а також непридатність для багатопроцесорних систем. Більшість чипів має 4 ядра і 8 МБ кеш 3 рівня, а TDP зменшився до 69 – 87 Вт в звичайних версіях і 17 – 45 Вт в low-voltage.
Magazilla - крупнейший каталог описаний и цен на процесори. Ми не продаємо і не доставляємо товари, а допомагаємо користувачам підібрати потрібну модель і купити процесор в Києві в інтернет-магазині за найкращою ціною. Більше 1000 магазинів надають нам інформацію про наявність товарів і ціни на процесори. До послуг користувачів зручний підбір техніки за параметрами, сервіс порівняння, універсальний пошук за назвою, докладні описи і характеристики, відгуки користувачів, фото/відео галереї товарів, корисні посилання та інструкції. У системі представлені інтернет-магазини всіх регіонів України: Київ, Донецьк, Миколаїв, Запоріжжя, Вінниця, Черкаси, Ужгород, Харків, Чернігів, Дніпро, Луцьк, Львів, Чернівці, Одеса, Луганськ, Рівне, Хмельницький, Сімферополь, Херсон, Івано-Франківськ, Полтава, Кіровоград, Суми, Житомир, Тернопіль та інші міста. Передрук будь-яких матеріалів тільки за письмовою згодою редакції.